Dostałam na dzień mamy od mojej córki super książkę ,,Ludzie czy Bogowie" z autografem autora. Wzruszyłam się :)
Z zaciekawieniem czytałam wywiady z lekarzami różnych specjalizacji i wiele zrozumiałam.
Zrozumiałam też po ostatnim wywiadzie z księdzem, dlaczego chorujemy i co ma nam dać choroba.
Czasami jest to po prostu zwolnienie w codziennej gonitwie, opamiętanie się w samonapędzaniu, czasami choroba przychodzi po to abyśmy sobie przemyśleli dotychczasowe życie i to jacy jesteśmy. Polecam książkę wszystkim, którzy chcą zrozumieć na czym polega zawód lekarza i dlaczego lekarze są jacy są, czyli dla jednych opryskliwi, dla innych nieuprzejmi, a wręcz lekceważący, a dla jeszcze innych są uzdrowicielami.
Drugą książkę jaką ostatnio przeczytałam dostałam od męża na święta. Po przeczytaniu streszczenia stwierdził, że to jest książka odpowiednia dla mnie i się nie mylił.
,,Wiem że tu jesteś" to książka o kobiecie, która uległa wypadkowi w górach - znalazła się pod lawiną i zapadła w śpiączkę. Bardzo wzruszająca historia. Kobieta ta słyszy, ale nie może dać żadnego znaku.
Na dodatek lekarze chcą ją odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Jest też pewien pan, który się w niej zakochał i ona o tym wie, bo słyszy jak on do niej mówi - zresztą odwzajemnia ona jego uczucia.
Polecam wszystkim, którzy maja chwilkę czasu i lubią choć trochę czytać książki.
Ćwiczmy kondycję biegając, ale także szare komórki czytając.






