czwartek, 12 stycznia 2017

Czytam książki tam gdzie król chodził piechotą :) a tak poważnie co warto przeczytać.

Z racji, że chorujący na jelita miewają więcej wizyt w wc niż ludzie zdrowi trzeba było znaleźć sobie zajęcie podczas... :) bo przecież nie samym  facebookiem człowiek żyje.
Dostałam na dzień mamy od mojej córki super książkę ,,Ludzie czy Bogowie" z autografem autora. Wzruszyłam się :)
Z zaciekawieniem czytałam wywiady z lekarzami różnych specjalizacji i wiele zrozumiałam. 
Zrozumiałam też po ostatnim wywiadzie z księdzem, dlaczego chorujemy i co ma nam dać choroba. 
Czasami jest to po prostu zwolnienie w codziennej gonitwie, opamiętanie się w samonapędzaniu, czasami choroba przychodzi po to abyśmy sobie przemyśleli dotychczasowe życie i to jacy jesteśmy. Polecam książkę wszystkim, którzy chcą zrozumieć na czym polega zawód lekarza i dlaczego lekarze są jacy są, czyli dla jednych opryskliwi, dla innych nieuprzejmi, a wręcz lekceważący, a dla jeszcze innych są uzdrowicielami. 
Drugą książkę jaką ostatnio przeczytałam dostałam od męża na święta. Po przeczytaniu streszczenia stwierdził, że to jest książka odpowiednia dla mnie i się nie mylił. 
,,Wiem że tu jesteś" to książka o kobiecie, która uległa wypadkowi w górach - znalazła się pod lawiną i zapadła w śpiączkę. Bardzo wzruszająca historia. Kobieta ta słyszy, ale nie może dać żadnego znaku. 
Na dodatek lekarze chcą ją odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Jest też pewien pan, który się w niej zakochał i ona o tym wie, bo słyszy jak on do niej mówi - zresztą odwzajemnia ona jego uczucia. 
Polecam wszystkim, którzy maja chwilkę czasu i lubią choć trochę czytać książki. 
Ćwiczmy kondycję biegając, ale także szare komórki czytając. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz